JURAP - Výroba, prodej a montáž pletiv, plotů a bran

Login

Plotová poradna aneb nejčastější otázky

Mám zvolit pozinkované, nebo poplastované čtyřhranné pletivo? 
Jaký je mezi nimi rozdíl?

Výhoda pozinkovaného pletiva je v silnějším průměru drátu, ale nevýhoda je v samotné instalaci. Pletivo je tuhé, proto samotná montáž je rozhodně náročnější. Je třeba si uvědomit, že pozinkované pletivo vlivem počasí oxiduje, tudíž ze stříbrného se pak stane matné a šedivé. Naopak poplastované pletivo díky své zelené barvě krásně splyne s okolím, lépe se instaluje a na rozdíl od pozinkovaného má dvojí povrchovou úpravu. Jádro tvoří pozinkovaný drát o průměru 1,7 mm, který je obalený plastovou vrstvou. Celkový průměr poplastovaného pletiva je tedy 2,5 mm. Pokud můžeme doporučit, určitě bychom dali přednost pletivu poplastovanému.


Prodáváte pletivo se zapleteným napínacím drátem?

Bohužel, ale čtyřhranná pletiva prodáváme pouze bez napínacího drátu. Na základě našich montážních zkušeností jsme zjistili, že rozhodně jednodušší je nejprve natáhnout napínací drát a na něho pak háčkovat čtyřhranné pletivo. Pletivo s napínacím drátem jde velice obtížně vypínat, protože technika pletení je nastavena tak, že pletivo je na napínací drát příliš pevně uchyceno a tudíž při samotném natahování pletivo pruží, je zatuhlé a špatně se vypíná. Cena u pletiva se zapleteným drátem je vyšší, než když si zakoupíte klasické pletivo a k němu napínací drát zvlášť ve svitku.


V jakém balení čtyřhranná pletiva prodáváte? Musím si koupit celou roli?

Zahradní pozinkovaná a poplastovaná pletiva jsou balena v rolích po 25 m, ale nabízíme Vám prodej i na běžné metry.


Pokud si mám napínací drát koupit samostatně, jaké máte balení?

Pro pletiva výšky 1000 a 1250 mm doporučujeme napínací drát ve svitku 52 m a pro výšky 1500 mm a více zvolte svitek o celkové délce 78 m. Pokud potřebujete malé množství napínacího drátu pro jakékoliv další účely, máme pro Vás balení 26 m.


Čím přichytím pletivo k plotovému sloupku?

Tuto funkci zastane vázací drát, který nabízíme ve svitku 30 m a 50 m. Potřebné množství zjistíte velice snadno. Kolik běžných metrů plotu, tolik vázacího drátu. V případě, že Vám nějaké množství zůstane, můžete ho použít na zahrádce, třeba k přivázání vinné révy, rajčat, atd.


Nabízíte dva průměry sloupků. Jaké mám pro svůj plot zvolit?

Ano, plotové kulaté sloupky nabízíme ve dvou průměrech. Sloupky Ø 38 mm doporučujeme použít jako průběžné a silnější sloupky Ø 48 mm by se měly instalovat na začátku a na konci plotu, dále pak v rozích, popř. na delších plotových úsecích, kde budete usazovat vzpěry.


Musím si dokoupit potřebné příslušenství k plotovým sloupkům a vzpěrám?

Nemusíte. Sloupky prodáváme včetně plastového kloboučku a jedné příchytky na napínací drát a vzpěry jsou vybaveny kompletní koncovkou na přichycení ke sloupku. Pouze doporučujeme, aby si zákazník dokoupil zbývající příchytky na sloupek. U sloupků délky 1500 a 1750 mm je potřeba dopočítat pouze jednu příchytku, u delších sloupků jsou to příchytky dvě. V žádném případě se nejedná o finančně náročný produkt, cena jedné příchytky je 4,- Kč.


Pes mi neustále ničí plot ze zahradního pletiva, jednoduše ho rozplete. Co mám dělat?

Toto je velice častý problém, který opakovaně řešíme s našimi zákazníky. Bohužel, ale pokud doma máte plot z klasického zahradního pletiva, není možné zabránit tomu, aby ho Váš pes nepoškodil. Pokud se zakousne a škubne, pletivo se v horní a spodní části povolí a začíná se rozplétat. Rozumným řešením je volba svařovaných sítí, které jsou v každém spoji svařené, tudíž se rozplést nedají. V nabídce máme jak svařované sítě v rolích, tak pevné plotové dílce, které využívají zákazníci, kteří chovají spíše agresivní bojová plemena.


Mám zahradu s parkovou úpravou a chci zabránit svému psovi, aby mi ničil keře a stromky. Jde mi spíše o psychickou bariéru!

V tomto případě Vám mohu nabídnout dekorační splétané pletivo do oblouků, které nabízíme ve výškách 400 mm, 650 mm a 900 mm. Pletivo nenaruší estetiku zahrady a účel splní. Můžete ho buď obtočit kolem keřů, nebo pokud ho potřebujete více rozvinout, doporučujeme zvolit kombinaci s dekoračním sloupkem, který nemusíte betonovat, stačí pouze zatlačit do hlíny. Jedná se o levný praktický sloupek včetně kloboučku.


Při montáži se nám poztrácelo příslušenství ke sloupkům a vzpěrám.

Jde dokoupit samostatně?

Ano. Veškeré příslušenství si můžete zakoupit samostatně.


Prodáváte chovatelské a králičí pletivo pouze na celé role, nebo je možná i metráž?

Nejprve tomu tak bylo, ale v současné době jsme vyhověli zákazníkům a nabízíme u pozinkovaného králičího pletiva a chovatelské sítě prodej na běžné metry. Poplastované králičí pletivo prodáváme pouze na celé role po 25 m.


Potřebuji co nejlevnější oplocení. Jaké mi doporučíte?

Můžeme doporučit buď celoplastové zelené pletivo ve výškách 1000, 1200 a 1500 mm, nebo pozinkované lesnické pletivo, které nabízíme ve 4 různých výškách a v roli po 50 m. Lesnické uzlové pletivo je velice žádané k oplocení lesních školek, pastvin, také ve složitém terénu. Plastové pletivo je zase výbornou ochranou kmenů mladých stromků před okusem od lesní zvěře.

Aktualizováno 17. 5. 2013 9:12

Zobrazeno: 1134